Karta Mieszkańca ze zniżką na rower

0
426

27 września wystartowała Karta Mieszkańca Gminy Michałowice. Jakie profity ma nieść jej posiadanie?

Karta Mieszkańca staje się coraz powszechniejsza. Wiele samorządów decyduje się na takie rozwiązanie i angażuje we współpracę kolejnych partnerów. Mieszkańcy korzystają z licznych zniżek, a sklepy i punkty usługowe mogą liczyć na klientów. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie i cieszyć się kartą.

Tą drogą postanowiły iść władze gminy Michałowice. O kartę może ubiegać się osoba rozliczająca podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz wskazująca w zeznaniu jako miejsce zamieszkania gminę Michałowice. To samo tyczy się rolników, którzy składają zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego. Wśród ubiegających się o kartę mogą znajdować się dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a pełnoletni pod warunkiem pozostawania uczniem bądź studentem. Następnie należy pobrać ze strony internetowej wniosek, wypełnić go i udać się do urzędu z dokumentem tożsamości i pierwszą stroną formularza PIT za ostatni rok.

Tak wygląda procedura wyrabiania karty. Jakie korzyści płyną z jej posiadania? Obecnie mieszkańcy mogą liczyć na zniżkę w opłatach za Rower Gminny. Do 12 godzin z wypożyczalni można korzystać za darmo. Warto dodać, od 1 października michałowicki rower będzie kompatybilny z systemami warszawskim i pruszkowskim, co wiąże się ze zmianą tabeli opłat. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą liczyć na niższą taryfę. Oczekiwania są jednak większe. Na możliwość poszerzenia oferty trzeba jednak poczekać.

– Po wprowadzeniu  kompatybilności systemów (rowerowych – red.) wdrożenie  Karty Mieszkańca było jedyną możliwością utrzymania bezpłatnych 12 godzin dla naszych mieszkańców.  Zniżki związane z  rowerem gminnym są jak na razie jedyną korzyścią wynikającą  z posiadania Karty, gdyż wiele usług jest w naszej gminie  bezpłatnych (wstęp  na zajęcia i wydarzenia  organizowane w ramach funduszy sołeckich i osiedli; koncerty organizowane  w sali multimedialnej Urzędu Gminy, czy dostęp do boisk i zimą lodowiska – red.). Jednak mam nadzieję, że pojawią się kolejne programy – mówi wójt Krzysztof Grabka.