Karta mieszkańca online

0
73

Kartę Mieszkańca Gminy Michałowice można założyć i przedłużyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz online i gotowe.

Karta Mieszkańca Gminy Michałowice wystartowała jesienią 2018 roku i stale jej oferta się powiększa. Dla wielu osób to szansa na zniżki. Początkowo posiadaczy karty mogli korzystać ze zniżek na rower gminny. Z biegiem czasu przybyło partnerów, a co za tym idzie – rabatów.

Posiadacze karty mieszkańca muszą pamiętać, aby co roku dokonać jej aktualizacji. W czasach pandemii ograniczamy przemieszczanie do minimum, ale gmina Michałowice znalazła rozwiązanie sytuacji. Aby przedłużyć kartę mieszkańca, należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej urzędu – https://www.michalowice.pl/karta-mieszkanca. Wiele osób zapomina o przedłużeniu ważności dokumentu. – Zachęcamy do sprawdzenia ważności swoich kart – podkreślają urzędnicy.

Aby wyrobić kartę, konieczne jest rozliczanie podatku dochodowego w Pruszkowie oraz wskazanie jako miejsca zamieszkania gminy Michałowice. Tak jak i w przypadku przedłużenia jej ważności, założenie jest możliwe drogą elektroniczną. Wystarczy poświęcić chwilę na wypełnienie formularza i gotowe. Po odbiór karty należy udać się do urzędu. Konieczne jest okazanie dowodu tożsamości.

Dzięki karcie mieszkańca podróżujących kolejką WKD płacą mniej na linii Nowa Wieś Warszawska – Warszawa Salomea. Uczestnictwo w programie niesie ze sobą korzyści w postaci zniżek i dopłat za odpady segregowane czy dopłaty na dojazdy dziecka do szkoły bądź pobyt malucha w żłobku niepublicznym. Karta mieszkańca pozwala również na bezpłatne szczepienia przeciw grypie w sezonie jesiennym oraz pierwszeństwo w rezerwacji wejściówek na wydarzenia organizowane przez gminę.

Czytaj także: Plan budowy placu zabaw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj