Julia w formie

0
654
Reklama

Dobra postawa Julii Koluch w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka wywalczyła trzy medale.

Związana z UKS Kapry-Armexim Pruszków pływaczka po raz kolejny pokazała, że znajduje się w krajowej czołówce. W rywalizacji kobiet w kategorii wiekowej 19-23 Koluch wywalczyła trzy medale. Młoda pływaczka najbliżej triumfu była w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym. Koluch pokonała dystans w czasie 29.79 sekundy, zaś pierwsza Agata Naskręt – 28.98. 19-latka z UKS Kapry-Armexim Pruszków sięgnęła po brąz na 200 metrów grzbietem. Przed nią uplasowały się wspomniana Naskręt i Weronika Górecka. Koluch była trzecia również na 100 metrów grzbietem. Tym razem jej plecy oglądała Górecka, która była czwarta. Pierwsza znów była Naskręt, druga Paulina Peda.

Julia Koluch podkreśla, że jest zadowolona ze swojego występu w mistrzostwach Polski. – Myślę, że zawodnik jest po starcie spełniony i zadowolony gdy wie, że dał z siebie 100%. Podsumowując każdy ze startów z  osobna, mogę śmiało powiedzieć, że wychodziłam z wody z poczuciem, że zostawiłam w wodzie całe swoje serce, a uśmiech z twarzy nie schodził mi nawet w trakcie rozgrzewek – opowiada nam medalistka mistrzostw Polski. – Nie zapominajmy, że kariera sportowca to nie tylko pasmo zwycięstw i radości. Chociaż moje występy odbiegały od rekordów życiowych, mogę śmiało nazwać te zawody udanymi – zdobyłam trzy krążki w kategorii młodzieżowiec. Teraz spokojnie mogę przez najbliższe dwa miesiące przygotowywać się do wylotu na studia w Stanach Zjednoczonych – dodaje.

Trzeba również zwrócić uwagę na postawę UKS GOS Raszyn. Właściwie jednej zawodniczki, dla której występ w mistrzostwach Polski to prawdziwe pasmo sukcesów. Aleksandra Polańska sięgnęła po srebro na 800 metrów stylem dowolnym, a także brąz na 50 metrów. Najlepiej smakował jej jednak złoty medal na 200 metrów, gdzie zdystansowała rywalki. Polańska stanęła również na pierwszym miejscu na 100 oraz 400 metrów stylem dowolnym.

Reklama
Reklama