Jesienne nasadzenia drzew w Pruszkowie

0
129
Reklama

W kolejnych punktach w Pruszkowie pojawiają się nowe nasadzenia drzew. – Dzięki wielu gatunkom roślinności nasze miasto jest bardziej kolorowe – podkreśla prezydent Paweł Makuch.

W listopadzie drzewa pojawiły się nieopodal urzędu na ul. Kraszewskiego. Wówczas zasadzono dziesięć lip srebrzystych. Była to kolejna odsłona działań w tym zakresie. – Proces jesiennych nasadzeń rozpoczął się już 20 października br. podczas „Święta Drzewa”, kiedy to prezydent i zastępcy brali udział w uroczystym sadzeniu drzew na terenie placówek oświatowych – poinformował nas Urząd Miasta Pruszkowa. Włodarze gościli wówczas w Przedszkolu Miejskim nr 14, Żłobku Miejskim nr 3 i Szkole Podstawowej nr 6.

Trzeba podkreślić, że na nasadzenia wpływ mieli również mieszkańcy. W ramach budżetu obywatelskiego 2021 „Infrastruktura Malich” posadzono jedenaście sztuk różnych drzew. Z kolei z okazji 105. rocznicy nadania praw miejskich na placu Jana Pawła II pojawiły się nowe nasadzenia. – Dodatkowo na tym terenie zostały nasadzone byliny i krzewy rumianku, wrzosu i innych roślin w ilości 694 sztuki – przekazuje urząd.

Do końca roku pojawią się kolejne nasadzenia. Miasto planuje zagospodarowanie terenów Parku Mazowsze, Anielina Wschodniego, Anielina Zachodniego, Parku Żwirowisko i Parku Potulickich. Łącznie posadzonych zostanie 55 drzew. Z kolei na powstającym skwerze przy ul. Staszica pojawi się ponad 9000 nasadzeń, m.in. wierzb, róż, lawendy. Nie zabraknie również drzew. Z kolei przy placu zabaw w Parku Kościuszki zaplanowano ponad 1600 nasadzeń.

Drzewa i rośliny mają wzbogacić przestrzeń Pruszkowa. – Zwiększenie terenów zielonych na terenie miasta Pruszkowa pozwala na większą bioróżnorodność. Dzięki wielu gatunkom roślinności nasze miasto jest bardziej kolorowe. Nowe nasadzenia pozwalają na przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom zmian klimatu i przyczyniamy się do zwiększania powierzchni zielonych płuc ziemi – wyjaśnia prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Reklama

Czytaj również: Wytną 2000 drzew

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj