Jarmark Produktów Regionalnych

0
435
Reklama

W sobotę w grodziskim Parku Skarbków odbyło się Święto Mleka i Serów na Mazowszu. W niedzielę na deptaku odbył się natomiast doroczny Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych.

Cały deptak zastawiony był stoiskami uginającymi się pod ciężarem wystawianych tu smakowitych wędlin, serów, przetworów, pieczywa, oraz piwa z lokalnych browarów. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć miodów i pszczelich produktów – pyłku, propolisu, wosku i wyrobów woskowych. Wiele stoisk wystawiało wyroby artystyczne i biżuterię. Jarmarcznego charakteru dodawały stoiska z produktami dla dzieci – plastikowe balony, upiorne maski, i inne gadżety. Jarmark określany jest jako międzynarodowy, jednak jedynym produktem spoza Polski, jaki udało nam się dostrzec, było austriackie piwo.

Jarmark rozpoczęła parada orkiestry z zaprzyjaźnionego z Grodziskiem austriackiego miasta Weitz. Wszystkich przywitał burmistrz Grzegorz Benedykciński w towarzystwie przedstawicieli Weitz oraz gości z Litwy i Giżycka, które również jest z miastem zaprzyjaźnione.

Po oficjalnym powitaniu, część koncertową rozpoczął występ orkiestry z Weitz. Później wystąpiły też inne zespoły – Kapela Od Grodziska, zespół Polski Łan, zaś na zakończenie wystąpiła gwiazda kołobrzeskich Festiwali Piosenki Żołnierskiej Iwona Niedzielska z Markiem Malitą.

Reklama

Ogromną frajdą tegorocznego Jarmarku były bezpłatne przejażdżki kolejką po mieście. Pod siedzibą straży miejskiej, gdzie kolejka miała swój przystanek, ustawiały się długie kolejki chętnych, którzy całymi rodzinami chcieli obejrzeć swoje miasto przez okno wagonika.

Przez deptak przewinęły się tego dnia tłumy mieszkańców, którzy korzystali z okazji zrobienia zakupów ekologicznych, doskonałych produktów, których wybór był przeogromny. Była również możliwość spróbowania dżemów czy miodów, natomiast testowanie smaku koziego mleka biło rekordy popularności. Przy okazji można było zabawić się podczas koncertów lub po prostu pospacerować po deptaku. Grodziskie jarmarki zawsze cieszą się ogromną popularnością.

Reklama