reklama
Strona główna Dom i ogród Jakie fronty szafek kuchennych wybrać?

Jakie fronty szafek kuchennych wybrać?

0

Odpowiedni dobór frontów szafek kuchennych to podstawa w gustownie wyposażonych wnętrzach. Wpływają one na ogólny odbiór całego mieszkania, a także decydują o tym, czy pomieszczenie zostało stworzone w przemyślany sposób, czy też niekoniecznie. Fonty kuchenne dostępne na rynku zaprojektowano z różnorodnych materiałów, które nie tylko wpływają na ich wygląd, ale także na trwałość nawet po latach intensywnego użytkowania. Sklepy oferują nam szeroki asortyment, np. https://www.fabrykamebli.pl/22-fronty-szafek-cokoly-formatki  W jaki sposób więc właściwie wybrać ten element wyposażenia? Oto kilka wskazówek!

Fonty szafek kuchennych – ważna jest funkcjonalność

Jednym z najczęściej wybieranych fontów są te laminowane, ponieważ cechuje je bardzo duża wytrzymałość nie tylko przez wzgląd na utrzymanie, ale także działanie promieni słonecznych czy wilgoci. Nierzadko w polskich kuchniach można także zobaczyć fonty kuchenne lakierowane, choć nie da się ukryć, że są one nieco mniej trwałe. Taka powierzchnia może dużo szybciej ulec zniszczeniu. Jeszcze tańszą alternatywą są natomiast fonty wykonane z akrylu, które ceni się przede wszystkim ze względu na łatwość utrzymania mebla w czystości. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że wiele osób, którym nie zależy na trwałości wyposażenia, wybiera właśnie ten typ. Są one szczególnie często widoczne w wynajmowanych mieszkaniach.

Fonty szafek kuchennych – kolor robi różnicę

Wybierając fonty szafek kuchennych, poza cechami funkcjonalnymi, warto także zwrócić uwagę na wizualne aspekty. Tutaj główne skrzypce gra kolor, który powinien zostać odpowiednio dopasowany do pozostałych mebli, a także ogólnego wystroju. Producenci fontów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują niezwykle szeroką gamę barw od odcieni bieli, przez pastele, aż po nieco ciemniejsze kolory, jak grafit czy nawet czerń. Wybierając produkt do swojej kuchni, warto postawić na wyposażenie w jednym kolorze lub też wybrać kontrastujące fonty szafek kuchennych, które przełamią nudę.

Exit mobile version