Jaka firma będzie odbierała śmieci w Pruszkowie?

0
200
Reklama

Władze Pruszkowa rozpoczęły poszukiwania firmy, która zajmie się odbiorem odpadów komunalnych. Umowa zostanie zawarta na rok.

Segregować czy nie segregować? To pytanie zadaje sobie coraz mniej osób. Można wymienić minimum dwa powody. Pierwszy dotyczy rosnącej świadomości ekologicznej i związanej z tym troski o środowisko naturalne. Drugi odnosi się do naszych portfeli. Segregacja jest tańsza, a zarazem pozwala zadbać o środowisko. Patrząc na dynamikę wzrostu stawek za odbiór odpadów można złapać się za głowę.

Miasto Pruszków staje przed kolejnym wyzwaniem. Magistrat ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Dotychczasowa umowa wygasa z końcem maja. Teoretycznie miasto ma czas, aby przeprowadzić przetarg, ale im wcześniej, tym lepiej. Zwłaszcza, że praktyka poprzednich lat pokazała istotny problem. Oferty wpływające do lokalnych urzędów często były zdecydowanie wyższe niż kwoty przygotowane na ten cel przez samorządy.

Czytaj także: Powrót do segregacji na 3 worki

Pruszkowski magistrat czeka na oferty firm do 5 lutego. Zadanie obejmuje: odbiór odpadów zmieszanych, segregowanych, ulegających biodegradacji, wielkogabarytowych, przeterminowanych leków, a także zagospodarowanie tych, które trafią do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Zawarta umowa będzie obowiązywała do 31 maja 2022 roku.

Obecnie stawka za odbiór odpadów segregowanych w Pruszkowie to koszt 35 zł, niesegregowane – 70 zł.

Reklama

Wyszukiwarka odpadów

 Miasto Pruszków wprowadziło ułatwienie dla mieszkańców. Magistrat wspólnie z Miejskim Zakładem Oczyszczania uruchomiło „wyszukiwarkę odpadów”. Dzięki niej każdy może sprawdzić, gdzie należy wrzucić daną rzecz. Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem: https://mzo.pl/wyszukiwarka-odpadow/?fbclid=IwAR1SyiHRV0WZ-aYoOctRngkJk_8hliaeAHJJhGCQUe_Re2QI1Yq7XQKD5cQ.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj