Jack Moore, czyli jaki ojciec, taki syn

0
335
Reklama

W październiku wreszcie dojdzie do skutku długo oczekiwany koncert w hołdzie legendarnemu brytyjskiemu gitarzyście.

Nazwisko Gary’ego Moore’a jest znane chyba każdemu miłośnikowi bluesa czy rocka. Obdarzony wyjątkowym talentem wokalista, kompozytor i gitarzysta dał się poznać światu w latach 70., kiedy związał się z formacją Thin Lizzy. Później zdecydował się na karierę solową. Jego największe hity, jak „Parisienne walks” czy „Still got the blues” na stałe zapisały się w historii muzyki. W trasach koncertowych często towarzyszył mu syn Jack, który odziedziczył po ojcu niebywały talent do gitary. 33-letni obecnie Jack Moore ma na swoim koncie występy z takimi legendami, jak m.in. Otis Taylor, Deep Purple czy – śladem ojca – Thin Lizzy.

Teraz młody wirtuoz gitary wystąpi na deskach grodziskiego Centrum Kultury, gdzie zagra koncert-hołd poświęcony ojcu. Na scenie będzie mu towarzyszyć zespół Gary Moore Tribute Band w składzie: Łukasz Gorczyca – basista i kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi muzykami polskimi i zagranicznymi; perkusista Tomek Dominik, który dał się poznać szerszej publiczności współpracując m.in. z Renatą Przemyk, Homo Twist czy Leonem Hendrixem, gitarzysta i nauczyciel Bogdan Topolski oraz Szymon Pejski – debiutant festiwalu w Opolu 2017, który niedawno wydał swój pierwszy album „Piosenki o miłości”.

Pierwotnie koncert miał odbyć się  w maju, jednak plany organizatorów pokrzyżowała pandemia. Teraz występ zaplanowano na 12 października o godz. 19.30. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie CK, możliwa jest również rezerwacja telefoniczna. Bilety zakupione z wcześniejszą datą koncertu zachowują ważność.

Czytaj również: Wystawa w geście solidarności z Białorusią

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj