reklama
Strona główna Aktualności Inwestycja w edukację

Inwestycja w edukację

0

Gmina zainwestuje w podniesienie poziomu kształcenia młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Żwirowej w Brwinowie.

W trosce o podniesienie poziomu nauczania informatyki oraz języków obcych, samorząd Brwinowa podjął decyzję o modernizacji oraz utworzeniu nowych pracowni informatycznych i językowych. Planowany jest zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania. Modernizacja szkolnej pracowni komputerowej przewiduje zakup 17 zestawów komputerowych, na które władze Brwinowa otrzymały dotację w wysokości 44 tys. zł od samorządu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych. Z własnych środków Gmina wyasygnuje kwotę 30 tys. zł, za które zakupi meble, 17 pakietów programów biurowych MS Office, serwer plików z dyskiem oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych to pilotażowy projekt samorządu województwa, skierowany do gmin, powiatów i miast na prawach powiatu. Ze środków programu dotację otrzymało 115 jednostek samorządowych.

Exit mobile version