Inwentaryzacja źródeł ogrzewania

0
421
Reklama

W ramach działania na rzecz poprawy jakości powietrza, Pruszków przystąpił do inwentaryzacji źródeł ogrzewania na terenie miasta. Zbieranie danych potrwa do października.

Stale rośnie społeczna świadomość dotycząca zachowań proekologicznych. Ograniczamy używanie plastikowych torebek, segregujemy śmieci, a także staramy się nie marnować jedzenia. W okresie letnim wiele osób przesiada się na rower i korzysta z tego środka transportu do pracy czy na zakupy. Zimą problem sprowadza się do jakość paliw, którymi ogrzewamy domy. W celu troski o poprawę jakości powietrza, władze Pruszkowa przystąpiły do inwentaryzacji źródeł ogrzewania. Konieczne jest pozyskanie danych o sposobie ogrzewania każdego budynku.

Czytaj także: Rejestracje się… upłynniły. Ulewy zmyły tablice

Inwentaryzacja potrwa do października br. i obejmie wszystkich mieszkańców. W przypadku zabudowy jednorodzinnej informacje będą zbierali ankieterzy pracujący w godzinach 8.00-20.00. W razie wątpliwości, dane osoby przeprowadzającej inwentaryzację można potwierdzić w Wydziale Ochrony Środowiska bądź w straży miejskiej. Jeśli nie mamy czasu w ciągu dnia, możemy samodzielnie wypełnić ankietę. Formularz dostępny jest pod adresem: www.pruszkow.pl/ankieta.

W przypadku problemów z jej wypełnieniem pomoc można uzyskać telefonicznie – 532 456 927, 784 439 633 lub mailowo pod adresem . Co do zabudowy wielorodzinnej, informacje będą przekazywane za pośrednictwem zarządców nieruchomości.

Przeprowadzenie inwentaryzacji pozwoli ocenić skalę stosowania paliw stałych na terenie miasta. Zebrane informacje pomogą podjąć odpowiednie działania na rzecz poprawy jakości powietrza. – Liczymy na państwa zaangażowanie i dziękujemy za poświęcony czas – podkreślają pruszkowscy urzędnicy.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj