Inwentaryzacja źródeł ciepła

0
234
Reklama

Na terenie Piastowa trwa inwentaryzacja źródeł ciepła. Zebrane informacje pozwolą samorządowi ubiegać się o dofinansowania na zadania z zakresu ochrony powietrza.

Jesień dała o sobie znać za sprawą opadów deszczu, wiatru oraz niskich temperatur. W wielu gospodarstwach domowych postanowiono uruchomić ogrzewanie. Piastów wykorzystuje jesienny czas na przeprowadzenie inwentaryzacji źródeł ciepła. Miasto przystąpiło do realizacji działań w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020. Zebrane informacje pozwolą określić kierunek działań samorządu. Piastów będzie mógł ubiegać się o dofinansowania dla mieszkańców na wymianę nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła, montaż systemów OZE oraz innych zadań.

Należy wspomnieć, że osoby realizujące spis w terenie będą miały imienne identyfikatory. Za przeprowadzenie ankiety odpowiedzialna jest spółka miejska PPUK Sp. z o.o. – Mieszkańców uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu udzielą wyjaśnień w zakresie wypełnianych ankiet – podaje piastowski magistrat.

Do wypełnienia ankiety konieczne będą informacje z tabliczki znamionowej zamieszczonej na źródle ciepła oraz jego instrukcja obsługi. Formularz dostępny jest online na stronie miasta. Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres: , lub . W razie pytań możliwy jest kontakt telefoniczny – 536 442 341 lub 22 770 52 43. Co ważne, mieszkańcy, którzy nie przekażą informacji o źródle ciepła, zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej tzw. „kopciuchy”.

Czytaj także: Rewitalizacja placów zabaw

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj