reklama
Strona główna Aktualności Innowacje docenione

Innowacje docenione

0
innowacyjny samorząd, konkurs, Brwinów, Podkowa Leśna, oświetlenie, retencja
fot. materiały organizatora

Brwinów i Podkowa Leśna znalazły się w gronie laureatów konkursu „Innowacyjny Samorząd”. Uznanie zdobyły ekologiczne oświetlenie dróg i retencja wód opadowych.

Konkurs jest organizowany z inicjatywy Serwisu Samorządowego PAP. Jego celem jest promocja kreatywnych samorządów, których działania na rzecz innowacyjnych rozwiązań mogą stanowić inspirację dla innych. – Przedmiotem konkursu są nadsyłane przez gminy i powiaty opisy zrealizowanych projektów, a głównymi kryteriami oceny – nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań – opisują organizatorzy. O laury rywalizowało 226 samorządów z całej Polski.

Wyniki konkursu ogłoszono w miniony czwartek podczas uroczystej, choć wirtualnej gali. Ośmioosobowe jury przyznało 17 nagród i 48 wyróżnień. W kategorii gmin miejskich II miejsce zajęła Podkowa Leśna z programem małej retencji wód opadowych. – Dzięki systemowi drenaży i studzienek chłonnych woda trafia do podziemnych zbiorników i skrzynek rozsączających i filtrujących – czytamy w opisie projektu. Uznanie jury zdobył też Brwinów, który otrzymał wyróżnienie w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Kapituła doceniła gminę za nowatorskie rozwiązania w zakresie oświetlenia dróg i przystanków autobusowych.  Oświetlenie hybrydowe, które działa bez tradycyjnego zasilania sieciowego, zostało zamontowane na wybranym terenie Żółwina i Krosny oraz przy SP nr 1 w Brwinowie. Z kolei w wiatach przystankowych w Biskupicach wykorzystano panele fotowoltaiczne.

Czytaj także: Posypią się kary za brak segregacji odpadów

– Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Innowacyjny samorząd, to samorząd otwarty na różnego rodzaju pomysły i na dialog. To samorząd, który potrafi na nieoczywiste sprawy spojrzeć w taki sposób, by stworzyć dodatkową wartość – mówił podczas transmitowanej online gali Robert Perkowski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. operacyjnych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version