II Kiermasz Rękodzieła i Rzemiosła w Michałowicach

0
587
Reklama

Już 25 lipca na parkingu pod Urzędem Gminy Michałowice w Regułach odbędzie się druga edycja kiermaszu rękodzielniczego. Odwiedzający będą mogli nie tylko kupić unikatowe przedmioty, ale też wesprzeć ciężko chorą dziewczynkę.

To już drugi kiermasz organizowany przez grupę społeczników Nasza Gmina Michałowice, przy wsparciu Urzędu Gminy. Pierwsza edycja odbyła się pod koniec czerwca i spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na blisko 30 stoiskach odwiedzający mogli znaleźć bogatą ofertę rękodzieła, od biżuterii i ręcznie malowanych filiżanek po zabawki i obrazy olejne. Kiermasz połączony był z akcją „Ośmiorniczki dla wcześniaków„. Według podobnego schematu będzie przebiegała druga edycja akcji.

– Celem kiermaszu jest wsparcie rękodzielników w trudnym czasie pandemii. Wielu z tych ludzi od lutego nie zarabia gdyż sprzedawali swoje produkty głównie na kiermaszach, a są to często osoby starsze, niepełnosprawne lub w trudnej sytuacji życiowej. I kiermasz okazał się dużym sukcesem, zarówno w opinii sprzedawców jak i klientów. Podczas kiermaszu sprzedawaliśmy „Ośmiorniczki dla wcześniaków” – to międzynarodowa akcja wyposażania inkubatorów w maskotki dziergane przez uczestniczki kiermaszu. Na najbliższym kiermaszu będziemy, obok ośmiorniczek, zbierać pieniądze dla malutkiej Antosi, która potrzebuje aż 9,5 mln na walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni. Gmina Michałowice udostępnia miejsce przy Urzędzie Gminy, zapewnia toalety, część namiotów i plakaty, od wystawców nie pobieramy żadnych opłat. Zapraszamy do udziału zarówno wystawców jak i gości zainteresowanych zakupami i udziałem w akcjach charytatywnych – mówi nam Urszula Allam-Pelka z grupy Nasza Gmina Michałowice.

Kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 18.00. Organizatorzy planują jeszcze trzy takie wydarzenia. Następne odbędzie się 29 sierpnia, kolejne 26 września i 24 października.

Już 25 lipca na parkingu pod Urzędem Gminy Michałowice w Regułach odbędzie się druga edycja kiermaszu rękodzielniczego. Odwiedzający będą mogli nie tylko kupić unikatowe przedmioty, ale też wesprzeć ciężko chorą dziewczynkę.
Mat. organizatora

Czytaj również: #GaszynChallenge w Grodzisku, czyli władza pompuje dla Paulinki

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj