reklama
Strona główna Sport Piastów I liga bez piłkarek z Piastowa

I liga bez piłkarek z Piastowa

0
piłka nożna, sport, I liga kobiet, Piastovia, futbol, Piastów, Przegląd Regionalny

Piastovia Piastów nie przystąpiła do rozgrywek I ligi piłki nożnej kobiet. Prawdopodobnie zespół wróci do gry we wrześniu, ale dwie klasy niżej.

Jesienią ekipa z Piastowa zdobyła dwa punkty w 11 kolejkach. W pierwszej weekend marca I liga wróciła do gry. Piastovia miała zmierzyć się ze Stomilankami Olsztyn. Rywalki dostały jednak walkower.

Głównym powodem zaistniałej sytuacji są problemy finansowe. – Problemy kadrowe, które rozpoczęły się jeszcze w rundzie jesiennej, przybrały na sile i nie dysponujemy wystarczającą kadrą meczową, by móc uczestniczyć w dalszych rozgrywkach. Kilka czołowych zawodniczek postanowiło zakończyć swoją przygodę z piłką, a na ich miejsce nie byliśmy w stanie pozyskać równorzędnych zastępczyń. Jako klub występujący na zapleczu Ekstraligi nie mogliśmy zaproponować żadnych kontraktów czy stypendiów sportowych zawodniczkom obecnym jak i tym, którym proponowaliśmy grę w Piastowie. Klub nie dysponował nigdy takimi możliwościami finansowymi, by móc sobie pozwolić na zakontraktowanie piłkarek. Wszystkie zawodniczki grały bezpłatnie, poświęcając swój wolny czas i zdrowie – poinformował klub przed startem rundy wiosennej.

Powrót jesienią?

Podstawowe pytanie brzmi – co dalej z kobiecą piłką w Piastowie? – Zgodnie z regulaminem PZPN zostaniemy zdegradowani do III ligi i jeśli sytuacja kadrowa ulegnie poprawie oraz będziemy dysponować odpowiednimi środkami, zapewne przystąpimy do gry we wrześniu. Na razie klub pozostanie przy trenowaniu grup młodzieżowych – przekazała Piastovia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version