Historyczny występ

0
352

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli w Śremie były wyjątkowe dla Grodziskiego Klubu Szermierczego. Pierwszy raz w historii dwójka przedstawicieli ekipy znalazła się w najlepszej ósemce zawodów.

Klub z Grodziska rozwija się i zbiera doświadczenia na różnych turniejach. Start w mistrzostwach Polski ma wyjątkowy charakter, a zarazem prestiż. Rywalizacja w Śremie na długo zapisze się w pamięci zawodników i trenerów grodziskiego klubu. Wszystko za sprawą Leona Leduca i Lidii Tabędzkiej, którzy znaleźli się w czołowej ósemce mistrzostw młodzików. Leduc był blisko podium – zajął piątą lokatę, zaś Tabędzka była siódma. Na wyróżnienia zasługują również Maksymilian Buśkiewicz i Maja Karlicka, którzy zajęli odpowiednio dziesiątą i trzynastą pozycję.

Również wyniki w zmaganiach drużynowych mogą budzić optymizm, zwłaszcza w przypadku dziewcząt. Ina Bablok, Maja Karlicka i Lidia Tabędzka dały z siebie wszystko i zajęły piąte miejsce na siedemnaście zespołów. Co istotne, był to ich pierwszy występ w drużynie! Męska ekipa zajęła jedenastą lokatę, startowało dziewiętnaście ekip.

Warto również wspomnieć o majowym turnieju szermierczym w szabli dziewcząt i chłopców Grodziska Szabla 2019 – III Memoriał Jerzego Pawłowskiego, który był organizowany przez Grodziski Klub Sportowy. W zmaganiach wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników. Brązowe medale dla grodziskiego klubu w kategorii dzieci zdobyli Franciszek Kossut i Oskar Zantonowicz.