Mandoria-nowy park rozrywki. Kiedy otwarcie?

0
1192
Reklama

Nieopodal Łodzi już 8 lipca zostanie otwarta Mandoria – park rozrywki, w którym przeniesiemy się do innego stulecia.

Fot. Mandoria.com

Mandoria Miasto Przygód powstaje w Rzgowie pod Łodzią. Dogodna lokalizacja, obok węzła autostrady A1 i trasy S8, ma zachęcać do wizyt między innymi mieszkańców stolicy i okolic, ale przyciągnie z pewnością rodziny z dziećmi również z innych stron Polski. Na 50 hektarach zaaranżowane zostanie miasto portowe z okresu Wielkich Odkryć Geograficznych. Atrakcje nawiązywać będą do słynnych podróżników, wielkich wypraw oraz egzotycznych dóbr sprowadzanych w XV i XVI wieku do Europy. Inwestorem jest Ptak SA. Jak podkreśla rzecznik Mandorii Iwona Buchcic, to pierwszy tego typu tematyczny park rozrywki w Polsce.

Fot. Mandoria.com

– Przekraczając bramy Mandorii nasi goście zapomną o rutynie, pracy, nudnych obowiązkach i o tym, że jest wiek XXI. Liczę na to, że przeniosą się do tego innego świata i oddadzą się fantastycznej przygodzie – mówiła podczas konferencji prasowej.

W parku rozrywki znajdziemy między innymi rollercoastery, karuzele, strzelnicę, wirujące beczki czy labirynt.

Fot. Mandoria.com

W stworzonym na potrzeby parku miasteczku znajdzie się m.in. bazar, ratusz, a także dzielnica handlowa z bankiem Mandorii, sklepami jubilerskimi, butikami czy warsztatem krawieckim. Nad brzegiem buduje się już port z zatoką, nad którym górować ma latarnia morska. Goście będą mogli wybrać się również w rejs galeonem. Na bulwarze będzie również bar „Trzy Dzwony” oraz trzy restauracje. – Nasi goście będą mogli popływać łódką, pożeglować galeonem lub na specjalnej tratwie dostać się na pokład wraku wystającego z wody – tłumaczy Joanna Jędrzejczyk, manager parku.

Reklama
Fot. Mandoria.com

Otwierany 8 lipca zadaszony park rozrywki o powierzchni 1,5 ha to I etap ogromnej inwestycji. W przyszłości obok niego pojawi się strefa na otwartym powietrzu. Docelowo park rozrywki Mandoria Miasto Przygód zajmie teren 50 ha.

Czytaj także: Otwarte Ogrody już w ten weekend

Fot. Mandoria.com

 

Reklama