Herner nowym członkiem zarządu powiatu pruszkowskiego

0
42
Reklama

Wojciech Herner został wybrany nowym członkiem zarządu powiatu pruszkowskiego.

Kolejna odsłona zmian personalnych. Pod koniec września powiatowi radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru nowego wicestarosty pruszkowskiego. Został nim Grzegorz Kamiński, który wcześniej pełnił funkcję członka zarządu. Dotychczasowa wicestarosta Zdzisława Zielińska zrezygnowała z funkcji z powodów osobistych.

Wobec zmiany funkcji przez Kamińskiego, etatowym członkiem zarządu pozostała Agnieszka Kuźmińska, zaś nieetatowym – Zdzisław Brzeziński. Ten stan rzeczy zmienił się podczas XXXVIII sesji rady powiatu. Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza zgłosił kandydaturę Wojciecha Hernera na stanowisko członka zarządu. W głosowaniu 16 radnych opowiedziało się „za”, przeciw było 10.

Herner podziękował za przychylność radnych i krótko opisał swój sposób działania. – Dziękuję Radzie Powiatu Pruszkowskiego za wybór na członka zarządu. Pracę w samorządzie, wcześniej w gminie Michałowice, a obecnie w powiecie pruszkowskim traktuję jako służbę dla mieszkańców. Dlatego jestem zwolennikiem kompromisu i porozumienia jako narzędzia do ustalania wspólnego stanowiska. Liczę na współpracę z panem starostą, zarządem powiatu pruszkowskiego, jak i Radą Powiatu Pruszkowskiego dla dobra mieszkańców – powiedział Wojciech Herner.

Czytaj również: Ponad 25 milionów złotych na rozbudowę szkoły w Pruszkowie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj