Handlował podrobionymi torebkami. Zarekwirowano towar wart 3 miliony złotych

0
89
Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 30-latka, który handlował podrobionymi torebkami. 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej może być sprzedawany podrobiony towar.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, niezwłocznie skierowali się do jednego ze stoisk handlowych. Na jednym z nich sprzedaż torebek damskich łudząco podobnych do markowych wyrobów prowadził 30-letni mężczyzna.

W wyniku przeszukania stoiska policjanci zabezpieczyli 768 torebek opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów, wyliczona przez pokrzywdzone firmy, wyniosła prawie 3 miliony złotych.

Zatrzymany 30-latek potwierdził, że zabezpieczony przez policję towar sprowadzał bezpośrednio z Chin. Przyznał, że zamawianiem towaru zajmuje się drugi współwłaściciel firmy.

Reklama

Zatrzymany mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu handlowego towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Czytaj również: 500 złotych na zakupy w Biedronce? Uważajcie na oszustów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj