Gwiazdy na wybiegu

0
560
Reklama

Pod honorowym patronatem burmistrza Grodziska Maz., Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Maz., HG Film Sp. z .o.o. oraz serwis internetowy Plejada zorganizowały piątą edycję charytatywnego pokazu mody „Zima mroźna nam niegroźna”. Pokaz odbył się w niedzielę 25 listopada w grodziskiej Mediatece.
Formuła pokazu mody „Zima mroźna nam niegroźna” jest bardzo nietypowa. Spośród podopiecznych grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do udziału w pokazie wybrana została grupa dzieci z ubogich rodzin, które zostały od stóp do głów ubrane przez firmy sponsorujące tę akcję. Ubrania te prezentowane były na wybiegu, przy czym dzieciom towarzyszyły gwiazdy znane z ekranów, scen i blogów. Czerwony dywan, press wall, grupa fotoreporterów i kamer stacji telewizyjnych sprawiały, że dzieci poczuły się na wybiegu jak prawdziwe gwiazdy. Często gwiazdy i dzieciaki ubrane były w jednolitej stylistyce, co wyglądało szczególnie pięknie. Ubranka oraz buty zostały przekazane dzieciom w świątecznym prezencie.
W tegorocznej edycji wśród plejady gwiazd, które mogliśmy podziwiać na wybiegu, pojawiły się: Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Sykut Jeżyna, Jolanta Fraszyńska, Edyta Herbuś, Magdalena Schejbal, Małgorzata Potocka, Maja Hyży, Agnieszka Mrozińska, Ewelina Ruckgaber i Eva Basta. Na zakończenie pokazu, z krótkim koncertem wystąpił Kuba Juszczyk.
Na koniec imprezy dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem. Maluchy w towarzystwie gwiazd i Mikołaja wypuściły do nieba baloniki z przymocowanymi karteczkami, na których napisały, o czym marzą. Jak baloniki dolecą do nieba, marzenia się spełnią.
Dotychczasowe edycje pokazu mody miały charakter zamknięty. W tym roku po raz pierwszy była możliwość zakupienia biletu w charakterze cegiełki. Całkowity dochód zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Maz.

Reklama