Gwałtowny wzrost zakażeń! Grodzisk zamyka instytucje

0
416
Reklama

Alarmujące wieści płyną z Grodziska Mazowieckiego. W gminie odnotowano mocny wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV2. Sytuacja skłoniła władze do wprowadzenia obostrzeń.

W powiecie grodziskim padł dziś smutny rekord. Wskaźnik zakażeń wyniósł aż 11,17 na 10 tys. mieszkańców. Jeszcze wczoraj wynosił on 9,5. Zdecydowana większość, bo aż 70% nowych zakażeń pochodzi z terenu gminy Grodzisk Maz. Z tego powodu włodarze zdecydowali się zawiesić działalność obiektów sportowych i kulturalnych. Od jutra do 14 marca włącznie zamknięte będą hale i boiska sportowe, basen, Centrum Kultury wraz z wszystkimi filiami, kino, świetlice oraz wszystkie oddziały biblioteki. W halach sportowych będą mogły odbywać się jedynie rozgrywki ligowe i zaplanowane turnieje. Na boiskach będą tylko rozgrywane mecze Mazowieckiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W przypadku biblioteki wszystkie filie będą zamknięte dla czytelników. Nadal będzie funkcjonował książkomat, możemy również korzystać z wrzutni książek. Bez zmian pozostaje także działalność „Książki na telefon„. Osoby, które od 1 lutego wypożyczyły książki, będą mogły je zwrócić później – do 22 marca.

W związku ze wzrostem zakażeń zaostrzony rygor sanitarny pojawi się również na targowisku miejskim. Magistrat zapowiada wzmożone kontrole maseczek i przestrzegania zasady dystansu społecznego.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców jestem zmuszony do podjęcia takiej decyzji. Przepraszam za utrudnienia i proszę o zrozumienie powagi sytuacji. Wierzę głęboko, że liczba zakażeń w czasie dodatkowych obostrzeń spadnie i obiekty objęte ograniczeniami będą mogły w niedługim czasie wznowić działalność. Przestrzegajmy wszystkich obostrzeń. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych – apeluje burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński.

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj