Grodziskie Wianki już niebawem

0
397
Reklama

19 czerwca na Stawach Walczewskiego odbędą się Wianki. Na mieszkańców czekają gry i zabawy oraz zdrowa dawka muzyki.

Grodziskie Wianki od kilku lat stanowią stały punkt w kulturalnym kalendarzu miasta. W ubiegłym roku powitanie lata przebiegło w skromnej, „pandemicznej” oprawie. Teraz jednak organizatorzy przygotowali moc atrakcji, które przywrócą klimat imprezy, jakie grodziszczanie pamiętają.

Powitanie lata nastąpi w sobotę 19 czerwca. Start o godz. 14.00. Na początek coś dla młodszych. Instruktorzy Centrum Kultury, we współpracy z Centrum Edukacji Planeta Rozwoju, poprowadzą warsztaty plastyczne. Dzieci będą miały okazję m.in. poeksperymentować z drukarką 3D i poznają podstawy kodowania. O 15.00 rozpoczną się występy sceniczne, na początek swoje umiejętności zaprezentują tancerze ze szkół Dancing Queen i Szkoła Tańca MW. Po nich, o 16.30, na scenie będzie rządzić Teatr Małe Mi, który zaprezentuje spektakl „Księżycowe opowieści”. Od godz. 18.00 do późnego wieczora czekają nas koncerty muzyczne w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Kirszlinga i Grodziskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z solistami: Iwoną Kmiecik i Kubą Jurzykiem oraz Magdą Piątek i Krystianem Embradorą. Gościnnie wystąpi zespół TTBand. Gwiazdą wieczoru będzie Zazula – zespół wokalny, czerpiący inspiracje z polskiej, ukraińskiej i bułgarskiej muzyki ludowej.

Podczas wydarzenia, z okazji nadchodzącego Dnia Ojca, będą również rozdawane pakiety plastyczne „Zrób tacie prezent”. Impreza potrwa do godz. 22.00. Wstęp wolny.

Czytaj także: Metamorfoza Stawów Walczewskiego

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj