Grodziski park zyska patronkę

0
50
Reklama

Park przy ul. Ordona zyska patronkę. Ma nią zostać nauczycielka i honorowa obywatelka miasta – Maria Michalak.

Skwer przy ul. Ordona został otwarty dla odwiedzających w sierpniu 2018 roku. Na terenie oprócz klasycznych ławek utworzono amfiteatr z drewnianych palisad z naturalnymi, „trawiastymi siedziskami”. Dzięki temu, w parku mogą odbywać się występy.

Na samym początku teren był całkiem płaski, jednak przy południowo-zachodniej części skweru usypano górki, by nieco urozmaicić krajobraz. Posiano również trawniki, posadzono drzewa i krzewy (ok. 3600), ułożono alejki z nawierzchni mineralnej.

Pod koniec września park ma zyskać również patronkę. Na sesji Rady Miejskiej stanie bowiem uchwała, w myśl której park nosić miałby imię Marii Michalak.

Przyszła patronka to była radna miejska i powiatowa. Szczególne zamiłowanie posiadała do pracy nauczycielskiej. Była wieloletnią dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4. Była oddana dzieciom z rodzin ubogich i patologicznych. Jako samorządowiec swoimi działaniami wspierała rozwój grodziskiej oświaty. W 2007 roku otrzymała honorowe obywatelstwo Grodziska Mazowieckiego.

Reklama

Czytaj również: Psi park zabaw unieważniony

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj