Grodziska Szabla

0
608
Reklama

25 maja w hali sportowej przy ul. Westfala 3a odbędzie się Grodziska Szabla 2019 – III Memoriał Jerzego Pawłowskiego.

Szykuje się święto szermierki. Międzynarodowy turniej szermierczy dziewcząt i chłopców zapowiada się niezwykle ciekawie. W rywalizacji zaprezentują się zawodnicy z Austrii, Białorusi, Francji czy USA. Rok temu do zmagań przystąpiło 161 uczestników, z kolei w 2017 roku na starcie pojawiło się ich około 150.

Grodziska Szabla to hołd dla wybitnego szermierza Jerzego Pawłowskiego, który w 1968 roku w Meksyku zdobył złoto olimpijskie. Trzykrotnie sięgał po srebro – w Melbourne w 1956 roku (indywidualnie i drużynowo) oraz drużynowo w 1960 roku w Rzymie. Do tego dołożył brąz cztery lata później w Tokio. Jerzy Pawłowski zapisał się w historii jako wielokrotny mistrz świata. W Grodzisku młodzi adepci będą uczestniczyć w wydarzeniu, które upamiętnia wybitnego sportowca. Być może wśród nich pojawi się zawodniczka bądź zawodnik, którzy z czasem nawiążą do sukcesów mistrza.

Impreza rozpocznie się 25 maja o 10.45. Start rywalizacji o 11.00. Na początek odbędą się walki eliminacyjne w kategorii młodzik, godzinę później do zmagań przystąpią dzieci, a o 13.00 juniorzy młodsi. Około 18.00 zaplanowano galę finałową. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, finały odbędą się w Parku Skarbków. Wstęp na Grodziską Szablę jest wolny.

Reklama
Reklama