Grodzisk zaczął odliczanie do jubileuszu 500-lecia miasta

0
375
Reklama

W połowie 2022 roku Grodzisk Mazowiecki będzie obchodził 500-lecie nadania praw miejskich. Nadszedł już czas na odliczanie do pięknego jubileuszu – w centrum pojawił się okolicznościowy wydruk wielkoformatowy.

Od kilku lat na starych kamienicach w Grodzisku Mazowieckim pojawiają się kolorowe murale. „Bocian” na bloku przy ul. Bairda, mural „Tadeusz Baird”, „Morski potwór” na stacji transformatorowej przy ul. Bałtyckiej – to tylko niektóre z zrealizowanych projektów.      Pod koniec kwietnia br., na jednej ze ścian kamienic przy ul. Sienkiewicza została zawieszona kolorowa plandeka. Pisaliśmy o tym na łamach Przeglądu Regionalnego.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński, zapewniał, że w mieście pojawią się jeszcze nie tylko plandeki, ale i nowe murale. -Podjęliśmy decyzje, że w przypadku kamienic, których właściciele nie mają uregulowanej sytuacji prawnej lub też nie posiadają środków na remont, gmina będzie wynajmowała ścianę danego budynku, by w ten sposób poprawić estetykę budowli –podkreślał w rozmowie z Przeglądem Regionalnym Grzegorz Benedykciński, włodarz Grodziska Mazowieckiego. Tłumaczył, że na 500-lecie władze samorządowe zaplanowały wiele inwestycji, które mają wpłynąć na uatrakcyjnienie miejskiej przestrzeni.

Odnowienie deptaka, przebudowa Placu Wolności i Placu Zygmunta Starego oraz zrewitalizowanie kamienic w centrum Grodziska Mazowieckiego – to jedne z ważniejszych celów do realizacji.

Przygotowania do wielkiego jubileuszu już się jednak rozpoczęły. Na kamienicy przy ul. Sienkiewicza, na ścianie szczytowej budynku, powieszony został wielkoformatowy wydruk. Ma on przypomnieć mieszkańcom o zbliżającej się rocznicy 500-lecia miasta.        15 lipca 1522 roku król Zygmunt I Stary nadał Grodziskowi prawa miejskie.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj