Grodzisk wybuduje 44 nowe mieszkania komunalne

0
134
Reklama

Gmina przygotowuje się do budowy nowych lokali komunalnych. Budynek, w którym znajdą się 44 mieszkania, stanie w Natolinie.

Od kilku lat władze Grodziska pracują nad  odnowieniem zasobów lokalowych. Z krajobrazu miasta znikają kolejne zrujnowane budynki mieszkalne. Zanim jednak gmina wyburzy kolejne zniszczone kamienice, musi zapewnić ich lokatorom lokale zastępcze. W tym celu kilka lat temu wykupiono działkę położoną przy drodze wojewódzkiej nr 579 w Natolinie (nieopodal Glinek). Na działce stoi już jeden budynek mieszkalny, w którym znajduje sie 12 mieszkań. Teraz gmina chce wykonać kolejny krok i postawić obok kolejny, większy blok.

Plany grodziskiego magistratu nie są nowością. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już wiosną 2019 roku. Inwestycja musiała czekać na swoją kolej; bardziej priorytetowe były dwa inne kosztowne zadania: przebudowa ciągu ulic Kijowskiej, Łagodnej, Drozda i Króliczej oraz budowa szkoły w Szczęsnem. Teraz, gdy obie inwestycje są już gotowe, czas na mieszkania w Natolinie. Właśnie trwa postępowanie przetargowe.

Zgodnie z założeniami, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie rozebrać stojące na działce budynki gospodarcze, które obecnie służą jako komórki i sanitariaty. Projekt inwestycji uwzględnia również zagospodarowanie terenu wokół budynków. Powstanie tu parking i plac zabaw, pojawią się także nasadzenia zieleni. Wykonawca wybuduje także chodniki i ciągi pieszo-jezdne. Sam budynek mieszkalny będzie zaś miał 2275 m2 łącznej powierzchni użytkowej. W 44 lokalach zamieszka około 150 osób. Oferty w przetargu można składać do 16 sierpnia, zaś termin realizacji zadania to 20 miesięcy. Nowy budynek powinien być więc gotowy w połowie 2023 roku.

To jednak nie koniec inwestycji planowanych na tej działce. Istniejący budynek przejdzie modernizację. Gmina chce tymczasowo wykwaterować obecnych mieszkańców do końca przyszłego roku i z początkiem 2023 r. rozpocząć remont. Jeśli wszystko pójdzie gładko, modernizacja powinna zakończyć się mniej więcej równocześnie z budową nowych mieszkań.

Reklama

Czytaj również: Tężnia w Grodzisku – trzecie podejście

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj