reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. Grodzisk na muralu Tytusa Brzozowskiego

Grodzisk na muralu Tytusa Brzozowskiego

0
mural, grodzisk, tytus, ulica nadarzyńska, stawy walczewskiego, willa niespodzianka, dworzec PKP
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Na ścianie budynku przy ul. Nadarzyńskiej pojawił się barwny mural. To dzieło znanego artysty Tytusa Brzozowskiego.

Tytus Brzozowski to architekt i malarz związany z Warszawą. W swojej twórczości chętnie sięga do motywów miejskich, mieszając historię ze współczesnością. Całość doprawia szczyptą surrealizmu. Od kilku lat zajmuje się także muralami. Mieszkańcy i bywalcy stolicy z pewnością znają jego dzieło zdobiące ścianę biurowca na tzw. serku wolskim. Kolejne dzieło powstało przy rondzie Wiatraczna.

Teraz artysta zawitał do Grodziska. Na ścianie kamienicy stojącej przy ul. Nadarzyńskiej pojawił się niezwykły mural nawiązujący do miasta. Znajdziemy na nim willę Niespodzianka, żaglówki ze Stawów Walczewskiego, wukadkę i – rzecz jasna – Józefa Chełmońskiego.

Mural przypadł do gustu mieszkańcom. – Super! I tyle charakterystycznych grodziskich elementów np. WKDka, „lokomotywka”, dworzec PKP, dworek Mokronowskich, więcej takich murali w miejsce reklam – chwali dzieło jedna z internautek. Urząd Gminy zapowiada, że kolorowych ścian w przestrzeni miejskiej będzie przybywać. – Zachęcamy do przesłania lokalizacji, gdzie mógłby się pojawić kolejny mural – zapraszają urzędnicy.

Czytaj również: Antysmogowy mural już w Grodzisku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version