Grodzisk Mazowiecki: urząd wraca do pracy

0
243

Wyniki testów na obecność koronawirusa dały negatywne wyniki. Grodziski magistrat wrócił już do normalnego trybu pracy.

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu u jednego z pracowników wykryto zakażenie SARS-CoV-2, podjęto decyzję o zamknięciu urzędu dla interesantów. W czwartek i piątek wszyscy pracownicy zostali poddani testom na obecność wirusa. Jak się okazało, wyniki wszystkich były negatywne. W związku z tym urząd od poniedziałku przywrócił normalne funkcjonowanie.

Tymczasem dziś okazało się, że zakażony jest jeszcze jeden pracownik. Władze gminy uspokajają jednak, że fakt potwierdzenia zachorowania nie wpłynie na działanie urzędu. Wspomniany pracownik nie przebywał bowiem w ostatnim czasie w magistracie. – Już wcześniej podejrzewaliśmy, że mógł mieć kontakt z pierwszą zarażoną osobą, dlatego cały miniony tydzień przebywał w domu – tłumaczy burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Do normalnego trybu pracy wróciły również Urząd Stanu Cywilnego i Sala Obsługi Mieszkańca. Jednocześnie urzędnicy przypominają o obowiązku zachowania rygoru sanitarnego: utrzymywania bezpiecznych odległości, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię