Grand Prix w Pruszkowie

0
411
Reklama

Zbliżają się wielkie kolarskie emocje na pruszkowskim torze. Międzynarodowe Zawody Torowe ORLEN GRAND PRIX Poland odbędą się w dniach 20-22 września.

Tor kolarski przy ul. Andrzeja regularnie odwiedzają czołowi kolarze Europy i świata. Na przełomie lutego i marca na welodromie odbyły się mistrzostwa świata. Najlepsi okazali się Holendrzy, którzy z Pruszkowa wywieźli 11 medali. Tuż za ich plecami Australijczycy – 10. Polska cieszyła się z brązowego medalu w sprincie indywidualnym Mateusza Rudyka.

W ubiegłorocznym Grand Prix Polski na pruszkowskim torze polscy kibice mieli powody do radości. Biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony w rywalizacji drużynowej. Sukces odnieśli Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Maciej Bielecki, którzy triumfowali w sprincie. U pań na najwyższym stopniu podium stanęły Marlena Karwacka i Urszula Łoś. W zmaganiach na 4 km na dochodzenie zwyciężyła ekipa w składzie: Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Adrian Tekliński i Adrian Kaiser. Wśród pań również triumfowała reprezentacja Polski: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikola Różyńska, Nikol Płosaj.

Liczymy, że tegoroczne zmagania również będą udane dla Polaków. Rywalizacja odbędzie się w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn, w wyścigu na dochodzenie na 4 km, omnium, sprincie, keirinie, scratchu oraz madisonie. Niewyobrażalna prędkość i walka na torze dostarczą kibicom emocji. Warto wybrać się na pruszkowskim welodrom w dniach 20-22 września. Pierwszego dnia zmagania rozpoczną się o godz. 11.00, zaś drugiego i trzeciego o 10.00.

Reklama
Reklama