Gminy zapraszają na bezpłatną mammografię

0
62

Mieszkanki Grodziska, Brwinowa i Pruszkowa będą miały możliwość bezpłatnego badania mammograficznego. Mammobus odwiedzi te miejscowości pod koniec kwietnia.

Według analiz ekspertów, rak piersi stanowi aż 25% wszystkich nowotworów złośliwych wykrywanych u kobiet. Późna diagnoza może poważnie utrudnić walkę z chorobą. Dlatego tak ważne są regularne badania, szczególnie po ukończeniu 40 roku życia. Nieocenioną pomoc w profilaktyce nowotworowej piersi jest mammografia, która pozostaje jedną z najlepszych metod wykrywania potencjalnie niebezpiecznych guzów.

Aby zachęcić Polki do regularnych badań, od lat w kraju prowadzony jest Program Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego kobiety mogą bezpłatnie wykonać mammografię. W kwietniu taką możliwość będą miały mieszkanki Brwinowa, Grodziska i Pruszkowa znajdujące się w grupie wiekowej 50-69 lat. Badanie jest adresowane do pań, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach NFZ.

W Brwinowie mammobus pojawi się w tym miesiącu dwukrotnie: 23 i 30 kwietnia. Mobilny punkt diagnostyczny stanie przy ul. Moniuszki, obok Urzędu Gminy. 23 kwietnia badania będą również prowadzone przy ul. Kilińskiego 8a (przy kinie Wolność) w Grodzisku Maz., zaś 30 kwietnia mammobus zaparkuje na targowisku miejskim przy ul. Komorowskiej 14 w Pruszkowie. Zapisy na badania są prowadzone telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 i za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl/formularz. Wyjątkiem jest badanie zaplanowane na 30 kwietnia w Brwinowie, gdzie badania będzie wykonywać inna firma. W tym przypadku należy zapisywać się pod numerem telefonu 58 325 76 02

Badanie mammograficzne jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut.

Czytaj także: Dotacja na urządzenia retencyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj