reklama
Strona główna Aktualności Akt. Brwinów Gminy z dofinansowaniami na działania

Gminy z dofinansowaniami na działania

0
Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Brwinów, Michałowice, ekologia, dofinansowanie, środowisko, Przegląd Regionalny
Fot. Pixabay

Poznaliśmy wyniki naborów w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie na edukację ekologiczną w szkołach otrzymały Brwinów, Michałowice, a także Piastów i Grodzisk Mazowiecki.

Ekologia to obecnie niezwykle ważny temat. Troska o środowisko ma ogromne znaczenie dla nas i przyszłych pokoleń, dlatego należy podejmować działania na rzecz troski o klimat. Samorządy prowadzą liczne kampanie edukacyjne, a także inwestują w rozwój odpowiedniej infrastruktury.

W obszarze Zmiany Klimatu Programu Środowisko Energia i Zmiany Klimatu prowadzone były dwa nabory. Pierwszy dotyczył realizacji inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w miastach. Samorządy mogły starać się o środki na zwiększenie odporności na zmiany klimatu i zmniejszenie emisji m.in. rewitalizację terenów zieleni czy lepsze zarządzanie zasobami wodnymi. Drugi nabór dotyczył prowadzenia przez szkoły działań podnoszących świadomość na temat łagodzenia zmian klimatu.

Konkursy cieszyły się zainteresowaniem. – Złożono 173 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 169,6 mln euro. Warto podkreślić, że 87 wniosków zostało złożonych w partnerstwie z podmiotami z państw-darczyńców. W ramach projektów przewidziano zróżnicowane działania adaptacyjne i mitygacyjne. Istotnym elementem uzupełniającym projekty będą działania informacyjne i edukacyjne obejmujące kwestie związane ze zmianami klimatu – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

3,5 miliona dla szkół

Z dofinansowania cieszą się gminy Brwinów i Michałowice, które złożyły projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii. Dofinansowanie wynosi ponad 3,4 miliona złotych. – W naborze na działanie proklimatyczne w szkołach złożono 82 wnioski. 6 z nich otrzymało dofinansowanie. W tym NASZ. Pozyskaliśmy największą kwotę dofinansowania w tym konkursie – przekazała wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. – Przygotowanie tego wniosku to dużo zabawy i ciężkiej pracy. Cieszę się, że rezultat tak świetny! – dodała.

Środki dla Grodziska i Piastowa

Działania na rzecz ekologii może podejmować Grodzisk Mazowiecki. Gmina otrzymała ponad 4,6 miliona złotych na inwestycję w zielono-niebieską infrastrukturę. Nieco mniej, bo 3,9 miliona trafi do Piastowa.

Na liście rezerwowej znalazły się Pruszków i Nadarzyn.

Czytaj również: Grodzisk Mazowiecki kończy 499 lat

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version