Gminny punkt konsultacyjny działań antysmogowych

0
109
Reklama

Punkt konsultacyjny gminnego programu „Wdrażanie działań antysmogowych w gminie Michałowice” czeka na mieszkańców. Szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie bądź poprzez infolinię.

Każdy może przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Po pierwsze, ważne są chęci, a po drugie wiedza i wsparcie merytoryczne. Gmina Michałowice wychodzi naprzeciw tym potrzebom. W urzędzie w Regułach mieści się punkt konsultacyjny programu „Wdrażanie działań antysmogowych w gminie Michałowice”. Eksperci pomagają mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania w ramach takich działań, jak m.in. Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Energia Plus.

Spotkanie konsultacyjne może okazać się bardzo przydatne. Eksperci dokonają analizy sytuacji finansowej i mieszkaniowej danej osoby, a także dopasują konkretny program. Co istotne, zainteresowany uzyska fachowe wsparcia na wszystkich etapach realizacji inwestycji. – Warunkiem przystąpienia do programu będzie likwidacja ogrzewania węglowego i chęć dokonania zmian w budynku, które przyczynią się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię, np. wykonania termomodernizacji – podkreślają urzędnicy z Michałowic.

Kiedy można skorzystać z pomocy?

Punkt konsultacyjny w urzędzie gminy jest czynny w poniedziałki od 10.00 do 15.00, a także we wtorki i środy w godz. 15.00-20.00. Informacje można uzyskać także dzięki infolinii: 577 757 122 bądź drogą mailową: .

Planowane są również spotkania informacyjne z mieszkańcami: 10 sierpnia o 18.00 w świetlicy w Opaczy-Kolonii oraz 25 sierpnia o 17.00 i 19.00 odpowiednio w szkole w Michałowicach i w świetlicy w Komorowie.

Reklama

Ostrzeżenie

Gmina Michałowice uwrażliwia mieszkańców na sytuacje związane z propozycją uzyskania dotacji OZE. Wszystkie informacje dostępne są na stronie gminy, w tablicach ogłoszeń czy w mediach społecznościowych, a także mają odpowiednie oznaczenie.

Warto zachować czujność. – W związku z licznymi informacjami napływającymi od mieszkańców otrzymujących ulotki namawiające m.in. do wykonania audytu energetycznego budynku, zamontowania fotowoltaiki czy też pomp ciepła, a także możliwości uzyskania dotacji na OZE z różnych programów informujemy, że akcje te nie są prowadzone we współpracy z gminą Michałowice – wyjaśnia Urząd Gminy Michałowice.

Czytaj również: Aktywne wakacje w gminie Michałowice

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj