Gminna Spółka Wodna Raszyn do likwidacji

0
279
Reklama

Starosta pruszkowski podjął decyzję o rozwiązaniu Gminnej Spółki Wodnej Raszyn. Jej likwidacją zajmie się teraz były prezes Jacek Wiśniewski.

Ciemne chmury nad Gminną Spółką Wodną Raszyn zbierały się już od kilku lat. Latem 2019 roku wszyscy członkowie jej zarządu złożyli rezygnację. Jednocześnie nie powołano nowego składu zarządu, w związku z czym starosta podjął kroki w celu wprowadzenia do spółki komisarza. Zarząd komisaryczny został wprowadzony w grudniu 2019 roku, a jego kadencja zakończyła się w marcu br.

Jak poinformował niedawno starosta, zarząd spółki nie przedłożył do zatwierdzenia żadnych uchwał ani sprawozdań finansowych od 2018 roku. W związku z tym zapadła decyzja o jej likwidacji.

– W analizowanym okresie (od 2019 do 2021 roku) działalność Gminnej Spółki Wodnej Raszyn była bierna. Nieznany jest jej stan finansowy, nie są pobierane składki oraz nie są wykonywane żadne prace konserwacyjne urządzeń melioracyjnych – czytamy w podjętej pod koniec czerwca przez starostę decyzji.

Były prezes likwidatorem

Starosta dwukrotnie – w lutym i w maju – prosił byłych już członków zarządu komisarycznego o wskazanie likwidatora. Obie prośby pozostały jednak bez odpowiedzi. W związku z tym pod koniec maja ogłoszono nabór na to stanowisko. Zgłosił się tylko jeden kandydat – Jacek Wiśniewski, były prezes Gminnej Spółki Wodnej Raszyn.

Reklama

– W ramach likwidacji mam obowiązek ustalić wierzycieli i spłacić ich, dokonać sprzedaży majątku spółki wodnej i przedstawić sprawozdanie z czynności Staroście. Jednak w tym czasie ktoś musi na bieżąco nadzorować podstawowe rowy melioracyjne i dreny, które zabezpieczają teren naszej gminy, kontrolować wydawane pozwolenia wodno – prawne oraz reagować na powstałe awarie. Jest to niezbędne z uwagi na prowadzenie na terenie Gminy Raszyn dużej ilości inwestycji deweloperskich. Zobowiązuję się do tego, że w miarę możliwości te zadania również będę realizował – poinformował niedawno w mediach społecznościowych Wiśniewski.

Teraz likwidator wzywa wierzycieli spółki do przekazania informacji o należnościach. Roszczenia należy składać do końca listopada br.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek w Budach Grzybku

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj