reklama
Strona główna Aktualności Akt. Nadarzyn Gmina z dofinansowaniem na remont pałacu w Młochowie

Gmina z dofinansowaniem na remont pałacu w Młochowie

0
pałac w młochowie, młochów, nadarzyn, dariusz zwoliński, dofinansowanie, adam struzik
Joanna Reich/wikipedia.org (CC BY-SA 3.0 pl)

Gmina Nadarzyn otrzymała dofinansowanie na remont pałacu w Młochowie. Pieniądze pochodzą z dotacji Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, podpisał umowy na przekazanie prawie 24 milionów złotych wsparcia z UE. Jednym z beneficjentów jest gmina Nadarzyn, która otrzymała niemal 1 milion złotych na przebudowę pałacu w Młochowie. Całość przedsięwzięcia wyceniono na 3 miliony złotych.

– Jednym z działań samorządów jest dbałość o zabytki i dziedzictwo narodowe, które nasza gmina realizuje na wielu płaszczyznach. Odrestaurowanie oficyny zachodniej zespołu pałacowo-parkowego to kolejny etap po rewitalizacji parku działania mającego na celu przywrócenie pełnej świetności temu niepowtarzalnemu miejscu – mówił Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Projekt remontu pałacu w Młochowie ma na celu przekształcenie sposobu użytkowania pałacu na obiekt wypoczynkowo-gastronomiczny z zapleczem noclegowym. Podczas remontu zostanie wymieniona elewacja, pałac zyska klatkę schodową, windę, instalację elektryczną, teletechniczną i wodno-kanalizacyjną oraz wentylację.

Aktualnie władze starają się uzyskać zgodę od konserwatora zabytków na projekt zamienny w ramach posiadanego pozwolenia na budowę. Ostatnim etapem remontu zespołu pałacowo-parkowego będzie rekonstrukcja pałacu. Według Dariusza Zwolińskiego będzie to największe wyzwanie w całej inwestycji.

Czytaj również: Lasu Młochowskiego nie ubędzie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version