Gmina wesprze powiat

0
376
Reklama

Gmina Michałowice przeznaczy 500 tysięcy złotych na wsparcie powiatu pruszkowskiego w zakresie działań związanych z planowanymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż ul. Jesionowej w Michałowicach oraz ul. Sokołowskiej w Sokołowie i Pęcicach.

Rozwój infrastruktury pieszo-rowerowej to w ostatnich latach jedno z kluczowych działań wielu samorządów. Inwestycje mają na celu stworzenie mieszkańcom dogodnych warunków do rekreacji, zachęcenie do przesiadania się w okresie letnim na jednoślady, co wiąże się z troską o czyste powietrze oraz poprawę bezpieczeństwa. Na terenie gminy Michałowice planowane jest wykonanie kolejnych ścieżek rowerowych. Mają pojawić się w ul. Jesionowej w Michałowicach oraz ul. Sokołowskiej w Sokołowie i Pęcicach. Z tym, że są to drogi powiatowe. W związku z tym konieczne jest zawarcie porozumienia między samorządami.

Kwestią zajęli się michałowiccy radni podczas nadzwyczajnej sesji zorganizowanej pod koniec marca. Gmina Michałowice wesprze powiat kwotą nie wyższą niż 100 tysięcy złotych w zakresie wykonania dokumentacji projektowej ciągu pieszo-rowerowego w ul. Jesionowej. – Jest to kolejny etap rozwoju ścieżek rowerowych w naszej gminie. Również jest to zadanie, o które wielokrotnie wnosili mieszkańcy – tłumaczyła wójt Małgorzata Pachecka.

Budowa ciągu w ul. Sokołowskiej ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Sokołowa i Pęcic. Pomoc finansowa gminy na wykonanie projektu ścieżki ma wynieść nie więcej niż 400 tys. zł. – Pozwoli to na lepszą komunikację dla mieszkańców, a także sądzę, że znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. W ubiegłym roku państwo podejmowali uchwałę w tej sprawie, natomiast okazało się, że koszt tego zadania jest większy, niż początkowo powiat pruszkowski zakładał – mówiła radnym Małgorzata Pachecka.

Reklama

Radni opowiedzieli się za udzieleniem pomocy finansowej powiatowi pruszkowskiemu w zakresie przygotowania projektów wspomnianych ścieżek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj