Gmina sfinansuje światła

0
57

Pomoc rzeczowa dla powiatu pruszkowskiego. Gmina Michałowice wykona sygnalizację świetlną przejścia dla pieszych i rowerzystów w Alei Powstańców Warszawy w Pęcicach.

Aleja Powstańców Warszawy w Pęcicach to droga powiatowa nr 3114W. Mieszkańcy wnioskowali o zwiększenie bezpieczeństwa na przejściu przez wspomnianą drogę na wysokości rzeki Raszynki. Ne da się ukryć, że te głosy były uzasadnione. Zwiększenie bezpieczeństwa na Alei Powstańców Warszawy w Pęcicach jest wskazane ze względu na natężenie ruchu i dużą prędkość poruszających się pojazdów.

Zarządcą ulicy jest powiat pruszkowski, ale zadania zdecydowała się podjąć gmina Michałowice. Władze samorządu zabezpieczyły w budżecie środki na realizację sygnalizacji świetlnej w Alei Powstańców Warszawy na wysokości Raszynki. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi. Gminie pozostaje jeszcze zawrzeć stosowne porozumienie z zarządcą drogi i wykonać sygnalizację świetlną.

Zatoka autobusowa

Radni podjęli również decyzję o udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi pruszkowskiemu w zakresie wykonania zatoki autobusowej w pasie drogowym ul. Sokołowskiej, na wysokości ul. Parkowej, w Pęcicach. Realizacją zadania zajmie się gmina Michałowice, która pokryje również koszty inwestycji.

Co istotne, w ubiegłym roku rozpoczęto działania w kierunku wykonania dokumentacji projektowej. Radni również podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej. Teraz nadszedł czas na finał w postaci wybudowania zatoki. Zanim do tego dojdzie, gmina Michałowice musi zawrzeć porozumienie z powiatem.

Czytaj również: Gminne szczepienia przeciw grypie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię