Gmina przystępuje do modernizacji szkoły w Nowej Wsi

0
195
Reklama

Gmina Michałowice szykuje się do modernizacji kolejnej placówki oświatowej. Tym razem zmiany czekają Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi.

Zapewnienie odpowiednich warunków do nauki i rozwoju dla dzieci jest niezwykle ważne. Gmina Michałowice planuje modernizację szkoły w Nowej Wsi. W ramach prac zostanie przeprowadzony remont małej sali gimnastycznej oraz zaplecza sanitarno-szatniowego. – Zostaną wymienione drzwi i okna, posadzki oraz instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna, elektryczna i teletechniczna. Odnowione zostaną również ściany i wykonana zostanie wentylacja mechaniczna tych pomieszczeń – prezentuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Umowa na wykonanie zadania została podpisana. Koszt inwestycji to blisko 500 tysięcy złotych, a jej efekty mają być widoczne w sierpniu br.

Czytaj także: Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjno-wspomagającego

Blisko 6 milionów na drugą szkołę

Gruntowne zmiany czekają również szkołę w Michałowicach. Na naszych łamach pisaliśmy już o rozbudowie sali gimnastycznej, której koszt to 7,8 miliona złotych. Gmina Michałowice zajmie się również kwestią termomodernizacji szkoły.

Samorząd podpisał umowę na zadanie, które obejmuje m.in. częściowe ocieplenie budynku oraz remont części dachu. Obiekt zyska instalację fotowoltaiczną, z kolei gazowa zostanie przebudowana. Termomodernizacja to koszt ponad 5,8 miliona złotych. Wykonawca na realizację zadania ma czas do 16 sierpnia 2022 roku.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj