reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Gmina podpisała umowę na dofinansowanie placu zabaw

Gmina podpisała umowę na dofinansowanie placu zabaw

0
dzieci, plac zabaw, dofinansowanie, Reguły, gmina Michałowice, Małgorzata Pachecka, Przegląd Regionalny

Gmina Michałowice podpisała umowę na dofinansowanie budowy placu zabaw w Regułach. Samorząd otrzyma ponad 145 tysięcy złotych.

Ponad 2500 m2, ogrodzony i oświetlony teren, ławki, stoliki z siedzeniami, a do tego wiele urządzeń zabawowych – tak ma wyglądać plac zabaw w Regułach. Z pewnością dla dzieci będzie nie lada atrakcją. W planach jest zainstalowanie na placu zabaw m.in. stożka z lin do wspinaczki, zjazdu linowego, okrągłej trampoliny, czteroczłonowego toru sprawnościowego. Dodatkowym plusem ma być bliskość natury. W pobliżu placu będą drzewa, a także nowe nasadzenia krzewów i bylin.

W zeszłym roku samorząd poinformował, że projekt na wykonanie terenu jest gotowy. Powstał w oparciu o potrzeby mieszkańców Reguł zgłaszane podczas spotkań w 2019 i 2020 roku. Sprawa posuwa się do przodu. Gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie w wysokości 145 869 zł na realizację zadania. – Budujemy plac zabaw w Regułach. Również i ta inwestycja, która w niedalekiej przyszłości będzie służyć dzieciom, jest współfinansowana. Tym razem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Co istotne, plac zabaw będzie elementem większej części. Mieszkańcy Reguły zyskają atrakcyjny teren do relaksu. – Plac zabaw stanowi dopełnienie rekreacyjnego ciągu pieszo-rowerowgo pomiędzy ul. Zieloną a Aleją Powstańców Warszawy, na którego realizację również pozyskaliśmy środki zewnętrzne – z Regionalnego Programu Operacyjnego – podaje Małgorzata Pachecka.

Czytaj również: To było rekordowo gorące lato w Europie 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version