Gmina Jaktorów uruchamia Punkt Szczepień Powszechnych

0
587
Reklama

W gminie Jaktorów startuje Punkt Szczepień Powszechnych. Został zorganizowany w budynku byłego gimnazjum przy ul. Chełmońskiego 4. Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia nie wykazała nieprawidłowości. Teraz samorząd czeka już tylko na dostawę szczepionek.

Jaktorowski Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany jako odpowiedź lokalnego samorządu na potrzebę sprawnej realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Na terenie gminy funkcjonują trzy punkty szczepień, które mieszczą się w przychodniach lekarskich. Samorządowi zależy jednak na tym, by mieszkańcy mogli się szczepień szybciej oraz sprawniej.

Nowy punkt usytuowany jest w budynku byłego gimnazjum przy ul. Chełmońskiego 4 w Jaktorowie. Kilka dni temu wizytowali go pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje jaktorowski urząd gminy podczas kontroli nie stwierdzono rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym, a wymaganymi warunkami to otwarcia punktu. -Był to już ostatni etap weryfikacji, a co za tym idzie teraz już tylko oczekujemy na informację o terminie dostawy pierwszych szczepionek – czytamy w komunikacie urzędników opublikowanym w mediach społecznościowych.

Urząd gminy ma nadzieję, że dziennie uda się zaszczepić nawet 200 osób. Jakie warunki czekają na mieszkańców w nowym punkcie szczepień? –Cztery gabinety, jeden przeznaczony dla osób przed szczepieniem i jeden, w którym będzie można przebywać po przyjęciu szczepionki, zapewniona została cała potrzebna infrastruktura – mówi Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta gminy Jaktorów ds. komunikacji.

Czytaj także: Punkt drive-thru szczepień stanie na parkingu w Szczęsnem

Reklama

Kiedy zatem do nowego punktu będą mogli przyjść pacjenci? -To wszystko zależy od Narodowego Funduszu Zdrowia i terminu otrzymania szczepionek. Lodówka do przechowywania preparatów już jest przygotowana i odpowiednio monitorowana. Obecnie szykujemy plakaty informacyjne, które pomogą mieszkańcom łatwo i bez niepotrzebnego stresu, dotrzeć do punktu i się zaszczepić – tłumaczy Sławomir Kamiński z jaktorowskiego urzędu gminy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj