Gmina inwestuje w przedszkola

0
410
Reklama

Gmina Michałowice inwestuje w przedszkola. Samorząd konsekwentnie zmierza do budowy placówek w Regułach i Michałowicach.

Przedszkola odgrywają istotną rolę w życiu dzieci. Tam najmłodsi zaczynają swoją edukacyjną ścieżkę, nabierają umiejętności społecznych i czerpią radość z zabawy z rówieśnikami. W czasie pandemii koronawirusa funkcjonowanie przedszkoli wygląda nieco inaczej, ale priorytetem dla organów prowadzących, dyrektorów i nauczycieli jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do rozwoju. Gmina Michałowice zdaje sobie sprawę z rosnących potrzeb i inwestuje w przedszkola.

Celem samorządu jest stworzenie nowoczesnej placówki w Regułach. Przedszkole ma liczyć siedem sal edukacyjnych z odpowiednim zapleczem sanitarnym. Budynek będzie charakteryzował się również rozwiązaniami energoefektywnmi i ergonomicznymi. W ubiegłym roku gmina przeprowadziła konkurs na koncepcję urbanistyczną. Sprawa budowy przedszkola idzie stopniowo do przodu. – Mamy projekt architektoniczny i wykonawczy. Czekamy na decyzję o pozwoleniu na budowę ze starostwa. W międzyczasie przygotowujemy dokumentację przetargową – podaje urząd gminy Michałowice.

Samorząd planuje również budowę przedszkola w Michałowicach. Gmina, wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, ogłosiła konkurs architektoniczny i do 10 września czeka na wnioski zainteresowanych. Na jego podstawie powstanie dokumentacja projektowa, która będzie podstawą do realizacji inwestycji. Warto wspomnieć, że planowane przedszkole zastąpi to istniejące zajmujące dwa parterowe budynki. Obiekt ma liczyć siedem oddziałów.

Reklama

Czytaj również: Wirus nie zamknął ogrodów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj