Gładka wygrana Bogorii

0
324

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki wracali z Rzeszowa w wyśmienitych nastrojach. W 2. kolejce Lotto Superligi podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:0.

Niektórzy mogą żartować, że zdecydowanie dłużej trwała podróż Pogoni do Rzeszowa niż sam mecz. Grodziszczanie nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń, kto jest lepszy.

Jako pierwszy do stołu wyszedł Pavel Sirucek. Czech grał bardzo pewnie i skutecznie, a Vasily Lakkev był dla niego tłem. Sirucek wygrał gładko 3:0 do 8, 7 i 6. Również Panagiotis Gionis udowodnił swoją klasę. Grek zmierzył się z Saadim Ismailovem, który walczył do końca, jednak więcej zimnej krwi zachowywał zawodnik Bogorii i wygrał w trzech setach.

Nieco więcej wysiłku musiał włożyć w spotkanie Marek Badowski. Zawodnik grodziszczan pokonał 3:1 Tomasza Lewandowskiego. Grający trener rzeszowian w drugiej partii walczył zawzięcie, ale przegrał wynikiem 10:12. W trzeciej odsłonie pokonał Badowskiego do 5, jednak na więcej nie było go stać.

Kolejne spotkanie Bogoria rozegra 1 października. Na własnym terenie grodziszczanie podejmą Olimpię Unię Grudziądz.