Futura Park Ursus

0
495

W 2020 r. mieszkańcy Ursusa zyskają nowoczesny park handlowy – Futura Park Ursus, który powstanie w sąsiedztwie outletu Factory. Za inwestycję odpowiada firma Neinver, która obecnie prowadzi proces najmu.

Dzielnica Ursus dynamicznie się rozwija. Obecnie zamieszkuje ją ok. 60 tysięcy ludzi, a w ciągu najbliższych pięciu lat ma przybyć kolejnych 20 tysięcy. W związku z tym konieczny jest rozwój usług oraz punktów handlowych. – Nowy Futura Park Ursus jest odpowiedzią na potrzeby intensywnie rozwijającej się dzielnicy. Z drugiej strony uzupełni ofertę sąsiadującego bezpośrednio outletu FACTORY  – mówi Agnieszka Baczyńska, International Leasing Director w NEINVER. Synergia tych obiektów stworzy wyjątkowe miejsce na zakupowej mapie Warszawy – podkreśla.

Futura Park Ursus będzie gwarantowała kompleksową ofertę miejsca codziennych zakupów dla mieszkańców dzielnicy Ursus oraz klientów outletu. Na 9000 m2 powierzchni powstanie 12 sklepów różnych branż. Planowane jest uruchomienie m.in. marketu spożywczego, drogerii, sklepu z elektroniką czy salonu sportowego. Futura Park Ursus będzie miejscem dla rodzin. Z myślą o nich powstanie restauracja z nowocześnie zaprojektowanym ogródkiem.

Z pewnością park handlowy będzie cieszył się zainteresowaniem ze strony klientów. Chodzi nie tylko o mieszkańców Ursusa, ale także pobliskich dzielnic oraz podwarszawskich miejscowości. Jak pokazuje doświadczenie podobnych inwestycji NEINVER w Polsce, 30% klientów outletu wybiera się na zakupy do retail parku. Factory Ursus każdego roku odwiedza ponad 3,5 mln osób.

Nie ulega wątpliwości, że atutem Futura Park Ursus będzie łatwy dojazd i wielopoziomowy parking. Firma Neiver wybuduje 400 miejsc postojowych. Łącznie z Factory, cały kompleks będzie liczył 1200 miejsc dla samochodów. Futura Park Ursus powstanie w pobliżu drogi S8 oraz autostrady A2, co jest ogromnym atutem. Dojazd do centrum Warszawy zajmie zaledwie 15 minut. Do Futura Park Ursus będzie można bez problemu dostać się komunikacją miejską w postaci autobusów, a także popularnej SKM oraz Kolei Mazowieckich.

Dla firmy Neinver wspólne funkcjonowanie centrum outlet i tradycyjnego parku handlowego to znane połączenie, które sprawdziło się w Krakowie i we Wrocławiu. Inwestycja w Warszawie ma również ogromny potencjał, a dodatkowo zlokalizowana będzie w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy.