Fundamenty prawie gotowe

0
534
Reklama

Trwa budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie. Fundamenty są już prawie gotowe.

Obecna siedziba SOSW ma już swoje lata i warunki w niej panujące daleko są od optymalnych. W związku z tym powiat pruszkowski, przy wsparciu finansowym fundacji Pruszyńscy wynoszącym 50%, realizuje budowę nowego obiektu, w którym dzieci i młodzież będą czuły się w pełni komfortowo.

Prace na terenie przy Wapiennej ruszyły w maju. Pierwszy etap obejmuje budowę części dydaktycznej wraz z zagospodarowaniem terenu. – Na terenie budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie trwają ostatnie prace fundamentowe. Wykonawca układa zbrojenia nad stropem piwnicy. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem – informuje powiat pruszkowski.

Warto wspomnieć, że drugi etap inwestycji obejmuje budowę internatu. Całkowity koszt zadania to ponad 42 mln zł. Na realizację inwestycji powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 mln zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Nowa  siedziba ośrodka ma być gotowa w 2022 roku.

Reklama

Czytaj również: 4 miliony na budowę ośrodka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj