Fotoplastykon wyjeżdża nad morze

0
270

Brwinowski fotoplastykon wyjeżdża nad morze i to wcale nie na wakacje, a ciężko pracować w Mrzeżynie, turystycznej miejscowości położonej w zaprzyjaźnionej z Brwinowem gminie Trzebiatów.

Do obecności na rynku drewnianej budki mieszkańcy już się przyzwyczaili. Fotoplastykon wpisał się na stałe w krajobraz miasta. Ponieważ prezentowane w nim zestawy fotografii często się zmieniały, mieszkańcy regularnie zaglądali przez okulary, poznając nowe ciekawostki z historii i życia Brwinowa. Przez dwa miesiące jednak będzie tu puste miejsce.

W czasie wakacji fotoplastykon będzie promował Brwinów, stanowiąc turystyczną atrakcję dla wczasowiczów odwiedzających port w Mrzeżynie. To znakomity pomysł, by o ciekawych miejscach gminy Brwinów, ciekawostkach historycznych i jej urokach dowiedzieli się mieszkańcy z całej Polski.

Mrzeżyno, partnerska gmina Brwinowa, jest drugą co do wielkości miejscowością w gminie Trzebiatów. Położone jest u ujścia Regi do Bałtyku, z pięknymi, rozległymi plażami, co stanowi o niezwykłej atrakcyjności turystycznej tego miejsca. Za wysoką dbałość o bezpieczeństwo plażowiczów, środowisko oraz czystość wody, kąpielisko w Mrzeżynie jako jedno z nielicznych w Polsce było wielokrotnie nagradzane Błękitną Flagą, będącą międzynarodowym certyfikatem jakości. Takie miejsce wydaje się idealne do promowania gminy Brwinów. A jest czym się pochwalić. Na pięciu stanowiskach prezentowane będą serie zdjęć, które będą pokazywały najbardziej charakterystyczne miejsca zarówno w samym Brwinowie, jak również w innych miejscowościach gminy – zabytkowy dworek Zagroda, mural brwinowianina Wacława Kowalskiego, Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni. Nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć prezentujących zespół Mazowsze, który znają wszyscy, ale nie każdy wie, że siedziba tego znanego na całym świecie zespołu znajduje się w Otrębusach. Znajdą się tutaj również fotografie związane z pokazywanym niedawno serialem „Stulecie Winnych”, opartego na bestsellerowej powieści brwinowianki Ałbeny Grabowskiej.

Na początku września fotoplastykon powróci do swojego miasta, by dalej cieszyć mieszkańców nowymi prezentacjami.