reklama
Strona główna Aktualności Akt. Piastów Finał II etapu przebudowy liceum Mickiewicza

Finał II etapu przebudowy liceum Mickiewicza

0
Piastów, inwestycja, rozbudowa szkoły, Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miejski w Piastowie/Małgorzata Nowicka

Finał II etapu przebudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie. Budynek „starej szkoły” przeszedł gruntowne zmiany.

Rozbudowa piastowskiego liceum stanowiła jedno z priorytetowych działań miasta. Władze samorządu chciały stworzyć nowoczesną szkołę, która daje uczniom odpowiednie warunki do rozwoju. Jak to zazwyczaj bywa – plany to jedno, rzeczywistość drugie. Problematyczną kwestią były finanse, jednak udało się znaleźć rozwiązanie. Jest nim realizacja inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. 30 kwietnia 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą. Realizacja rozbudowy liceum Mickiewicza to koszt ponad 80 mln zł, które miasto będzie spłacało przez 22 lata.

Z miesiąca na miesiąc prace postępowały. We wrześniu 2020 roku odebrano obiekty dydaktyczne w postaci nowej części szkoły. Trzykondygnacyjny budynek gwarantuje przestrzeń oraz szerokie możliwości. Ponadto, uczniowie zyskali halę sportową i przestronną bibliotekę. Na kolejne miesiące zaplanowano II etap prac związany ze starą częścią placówki.

Gotowe

Władze miasta poinformowały o zakończeniu działań związanych z działaniami w ramach II etapu przebudowy i rozbudowy liceum. – Prace dotyczyły budynku „starej szkoły”, w ramach których wykonano: rozbiórkę budynku kotłowni z kominem, nowe konstrukcje ścian i stropów parteru i dwóch pięter, nową elewację, nową stolarkę okienną i drzwiową oraz ledowe oświetlenie wewnątrz budynku. W budynku „starej szkoły” zostały wykonane także prace instalacyjne – przekazali urzędnicy.

W ramach inwestycji budynek zyskał nową kotłownię i hydrofornię. Na parterze zlokalizowano sklepik szkolny, salę lekcyjną, warsztat konserwatora. Pierwsze i drugie piętro to pomieszczenia dydaktyczne oraz toalety. Przygotowano również boisko zewnętrzne do piłki nożnej i siatkówki. Wzdłuż ul. Harcerskiej wykonano miejsce parkingowe, zadbano również o elementy małej architektury. Inwestycja objęła również wykonanie wszelkich instalacji, w tym fotowoltaicznej oraz monitoringu przemysłowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version