Elon Musk odwiedził Strzeniówkę

0
550

Zaskakujące wieści z gminy Nadarzyn. Niedawno budowę kompleksu basenów odwiedził amerykański miliarder Elon Musk. Wizyta ma związek z planami rozwoju programu kosmicznego SpaceX.

Błyskawicznie postępujące prace nad budową basenów przykuły uwagę Elona Muska. Urodzony w RPA amerykański przedsiębiorca i wizjoner skontaktował się z władzami gminy Nadarzyn, by porozmawiać o potencjale drzemiącym w Strzeniówce. Jak się okazuje, Musk poszukuje właśnie obiektu, w którym mogliby trenować astronauci pracujący przy programie SpaceX.

Zapytaliśmy miliardera, dlaczego wybrał właśnie Strzeniówkę.

– Treningi podwodne są istotną częścią szkolenia naszych astronautów – mówi nam Elon Musk. – Dotychczas takie ćwiczenia odbywaliśmy w Oceanie Atlantyckim, jednak własne akweny dadzą nam większą kontrolę warunków. Nasz wybór padł na Strzeniówkę, ponieważ prace nad budową są tu zaawansowane w stopniu, który z jednej strony daje szanse na szybkie ukończenie inwestycji. Jednocześnie możliwe są jeszcze niezbędne dla programu kosmicznego modyfikacje projektu.

Pomysł nie przypadł do gustu mieszkańcom okolicznych miejscowości. – Naprawdę liczyłem na możliwość skorzystania z basenu w sąsiedztwie – mówi nam proszący o anonimowość mieszkaniec Nadarzyna. – Miałem nadzieję, że wreszcie nauczę się pływać. Tymczasem taka niespodzianka…

Władze gminy starają się jednak rozwiać niepokoje mieszkańców. – Pan Musk zapewnił nas, że w weekendy i święta, kiedy astronauci nie będą odbywać treningów, obiekt będzie ogólnodostępny. Prosi jedynie, żeby nie dotykać symulatorów lotów kosmicznych, ponieważ te są dość drogie.  Rozumiemy rozczarowanie, jednak trafia nam się szansa jedyna w swoim rodzaju. Nie zapominajmy także o miejscach pracy, jakie przyniesie ze sobą program SpaceX – informują urzędnicy nadarzyńskiego magistratu.

Czy zatem mieszkańcy Strzeniówki zamiast basenów otrzymają szansę zatrudnienia w agencji kosmicznej Elona Muska? Negocjacje w sprawie przyszłości kompleksu jeszcze trwają, trudno więc o konkrety. Z pewnością jednak będziemy przyglądać się sprawie i na bieżąco przekazywać informacje na ten temat.

Szczegóły pomysłu Elona Muska znajdują się pod tym linkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj