reklama
Strona główna Aktualności Elektrobusy droższe, niż zakładano

Elektrobusy droższe, niż zakładano

0
Kilka dni temu otwarto oferty w przetargu na dostawę elektrycznych autobusów w Pruszkowie, Grodzisku i Żyrardowie.

Kilka dni temu otwarto oferty w przetargu na dostawę elektrycznych autobusów w Pruszkowie, Grodzisku i Żyrardowie.

O wspólnym przetargu trzech samorządów informowaliśmy w połowie stycznia. Postępowanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich obejmowała dostawę elektrobusów, ich serwis oraz szkolenia w zakresie obsługi i napraw pojazdów. W specyfikacji określono wymaganą długość pojazdów (8,5-10 m, minimum 20 miejsc siedzących) i oczekiwane wyposażenie, w tym gniazda USB, tablice LCD, monitoring czy klimatyzacja.

Druga dotyczyła zakupu i montażu niezbędnej infrastruktury. Specyfikacja uwzględniała montaż dwuwyjściowych stacji ładujących we wszystkich trzech miastach oraz dodatkowo stacji  jednowyjściowych w Grodzisku i Pruszkowie.

W przetargu obejmującym część pierwszą zgłosił się tylko jeden oferent – firma Solaris – który zaproponował kwotę prawie 13 mln zł. To o ponad milion więcej, niż zakładany na tę część inwestycji budżet, jednak cena nie jest zaporowa. Do drugiej części wpłynęły dwie oferty od firm Medcom i Ekoenergetyka-Polska. Obie propozycje opiewają na podobne sumy – to odpowiednio 1 092 276,90 zł i 1 058 728,90 zł. Co najważniejsze, obie mieszczą się w przyjętej przez samorządy trzech gmin kwocie 1,26 mln zł.

Teraz złożone oferty zostaną poddane ocenie formalno-merytorycznej. Jeśli samorządy zgodzą się zwiększyć budżet do kwoty proponowanej przez Solaris, a na przeszkodzie nie staną błędy formalne, wkrótce powinno dość do podpisania umowy. Od tego momentu wykonawcy będą mieli 14 miesięcy na sfinalizowanie zamówienia.

Czytaj również: Ruszyła budowa ronda. Będą utrudnienia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version