Elektrobud zakontraktował zawodnika

0
416
Reklama

Roman Janik został zawodnikiem Elektrobudu-Investment ZB Pruszków.

Latem do zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kierlewicza dołączyło kilku graczy. Wśród nich są m.in. Konrad Goździkowski, Patryk Jankowski czy Fryderyk Dalkowski. Na tym włodarze pruszkowskiego klubu jednak nie poprzestali. Elektrobud podpisał kontrakt z Romanem Janikiem.

24-letni zawodnik ponownie zagra w Pruszkowie, gdzie występował w latach 2013-2016. W poprzednich rozgrywkach Janik bronił barw SKK Siedlce, gdzie zdobywał średnio 5,9 punktu na mecz oraz notował 2,1 zbiórki. W swojej karierze zawodnik bronił barw KS Shmoolky i MUKS Hutnik. Janik jest wychowankiem UKS Komorów.

Elektrobud intensywnie przygotowuje się do sezonu. Pruszkowski zespół zaprezentował się podczas turnieju w Łowiczu, gdzie zajął trzecie miejsce. W pierwszym spotkaniu Elektrobud musiał uznać wyższość Polfarmexu Kutno. Rywale w pierwszej kwarcie wypracowali przewagę 20:15, którą konsekwentnie powiększali. Elektrobud okazał się lepszy jedynie w czwartej odsłonie, jednak w ostatecznym rozrachunku przegrał 61:70. Zespół Andrzeja Kierlewicza walczył o trzecią lokatę z ZEC PKK 99 Pabianice. Elektrobud zdominował przeciwnika i od początku prowadził grę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:15, a na półmetku pruszkowska ekipa osiągnęła przewagę dwudziestu punktów – 52:32. Elektrobud do zwycięstwa wiódł Mateusz Szwed, który zdobył 28 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem ekipy Kierlewicza 88:59.

Reklama

W miniony weekend Elektrobud wystąpił w turnieju w Innowrocławiu. Zespół ma w planach występ w Mazovia Cup w Kręczkach. W turnieju, który odbędzie się 21-22 września, oprócz Elektrobudu wystąpią Księżak Łowicz, Dziki Warszawa oraz KK AZS UW Warszawa.

Reklama