Edukacyjny plac zabaw

0
205

Dzieci z Przedszkola Nr 3 przy ul. Słonecznej w Brwinowie mogą już cieszyć się placem zabaw, którego remont niedawno dobiegł końca.

Obiekt przeszedł tak gruntowny remont, że w zasadzie jest to nowy plac zabaw w starym miejscu. Dotychczasowe stare urządzenia zostały zdemontowane, a w ich miejsce stanęły nowe sprzęty, posiadające stosowne certyfikaty. Wśród nich znajdują się m.in. różnego rodzaju huśtawki, linarium z dostawkami, trampolina i wiele innych. Zainstalowane tu również zostały nowe ławki, szałas i tunel z wikliny. Wszystkie urządzenia wprost z fabryki i znakomitej jakości. Na terenie zamontowano również donice, w których dzieci będą sadziły kwiaty i warzywa. Będą się nimi opiekowały, by później móc cieszyć oczy i upajać się ich zapachem, a warzywa z przedszkolnej grządki na pewno będą smakowały zupełnie inaczej, niż te ze sklepu. Ze względów bezpieczeństwa cały plac zabaw wyłożony został miękką, odporną na warunki atmosferyczne wykładziną.

Nowy plac zabaw jest szczególnym miejscem z jeszcze jednego względu. Powstało tu również małe miasteczko ruchu drogowego. Są tutaj uliczki ze skrzyżowaniami, przejścia dla pieszych i znaki drogowe. Już teraz najmłodsi poruszają się po uliczkach jeździkami i poznają podstawowe zasady ruchu drogowego. Wiadomo: czym skorupka za młodu…

– Pomysł na taki plac zabaw, z miasteczkiem ruchu drogowego, miałam już w momencie, kiedy startowałam w konkursie na stanowisko dyrektora przedszkola. Udało się to zrobić i jestem z tego bardzo dumna. Teraz dzieci mogą się nie tylko bawić, ale też przy okazji uczyć – mówi dyrektor placówki Ewa Przybylik.

Plac zabaw w brwinowskim Słonecznym Przedszkolu robi ogromne wrażenie. To miejsce, które może być wzorem dla innych placówek.