Edukacyjny ogród w Szkole Podstawowej nr 10

0
181
Reklama

Edukacyjny ogród pojawił się w Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie. Dzieci mają okazję zgłębiać wiedzę ekologiczną w praktyce.

Kwestia troski o środowisko jest tematem wielu rozważań. Zdajemy sobie sprawę z konieczności dbania o naturę. Coraz częściej korzystamy z toreb wielokrotnego użytku, zamieniamy samochód na rower, segregujemy śmieci, sprzątamy okoliczne lasy i parki czy inwestujemy w odnawialne źródła energii. Świadomość społeczna rośnie, ale edukacja to podstawa. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie został zagospodarowany teren, który stał się pięknym ogrodem.

Dzieci będą mogły patrzeć, jak wzrastają rośliny oraz poznają życie owadów. Ogród pozwala uczniom zyskać wiedzę na temat działań przyjaznych środowisku. Okazuje się, że praktyka to najlepsza nauka. Dzieci miały okazję sadzić ziemniaki, które będą hodować w workach jutowych. Zyskują również wiedzę na temat małej retencji i kompostowania. Nie da się ukryć, że to bardzo ciekawa forma edukacji, która również integruje grupę i podkreśla znaczenie wartości środowiska oraz możliwości działania na rzecz natury.

Czytaj także: Paszport covidowy – przepustka do wolności?

Co znalazło się w ogrodzie? 

Co do samego ogrodu, rosną w nim zioła, swoje miejsce znalazły tu hotele dla owadów i stacja meteorologiczna. Interesujące jest ptasie gniazdo, które udało się uratować z terenu budowy nowej szkoły. Zastępca prezydenta Pruszkowa Beata Czyżewska przekazała placówce dodatkowe sadzonki i budki dla nietoperzy. – Po trudnym okresie nauki zdalnej, każda naturalna forma aktywności i interakcji uczniów jest na wagę złota. Tym bardziej taka, która uczy dbałości o środowisko. Gratulacje dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie – komentuje Beata Czyżewska.

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj