reklama

Edukacja z recyklingu

0
Do grodziskich uczniów trafiły niedawno nowe komputery. A właściwie... wcale nie nowe. To owoc akcji ECO Pomoc ERP, w ramach której młodzież może korzystać z recyklingowanych komputerów.
fot. ERP Polska

Do grodziskich uczniów trafiły niedawno nowe komputery. A właściwie… wcale nie nowe. To owoc akcji ECO Pomoc ERP, w ramach której młodzież może korzystać z recyklingowanych komputerów.

Nauka zdalna rodzi wiele problemów. Szczególne trudności mają z nią uczniowie, którzy nie dysponują odpowiednim sprzętem do edukacji. W niektórych domach brakuje bowiem komputerów, w innych dzieci muszą dzielić sprzęt z rodzeństwem czy pracującymi zdalnie rodzicami.

Z pomocą tym najbardziej potrzebującym przychodzi – Europejska Platforma Recyklingu organizacja zajmująca się odzyskiwaniem i przetwarzaniem sprzętu elektronicznego. Od czerwca ERP organizuje akcję ECO Pomoc, w ramach której naprawia zużyte komputery i przekazuje je rodzinom, w których edukacja online jest problematyczna. – Jako ERP Polska od wielu lat zajmujemy się edukacją ekologiczną. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa edukacja ta przyjęła zupełnie inną formę. Aby uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach konieczny jest dostęp do komputera lub laptopa. Nie zawsze jednak potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji. Okazuje się, że komputerom, których inni chcą się pozbyć można nadać drugie życie, pod warunkiem, że wcześniej trafią one we właściwe miejsce – opowiada o akcji Paweł Palus, dyrektor operacyjny ERP Polska.

Teraz organizacja zawitała również do Grodziska. W ramach współpracy z firmą Terra Recycling udało się naprawić 10 komputerów. Sprzęt trafił już do rodzin wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Przekazanie nastąpiło 10 listopada. Oprócz komputerów, ERP przygotowała również dla dzieci specjalną zdalną lekcję dotyczącą tzw. reuse, czyli ponownego wykorzystywania surowców.

– Komputery zostaną z pewnością wykorzystane przez młodych ludzi nie tylko podczas e-lekcji przyrody, ale ogólnie podczas zdalnego nauczania – mówił dyrektor grodziskiego OPS Rafał Szczepaniak podczas przekazania sprzętu.

Czytaj także: Kolejny sprzęt dla szpitala

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version